HOP SEM HOP TAM 2021
Jumping S - RESULTS INDIVIDUALS

← Jumping XS | Jumping S | Jumping M →

referee: PODMOLOVÁ, Jaroslava (CZ) | number of hurdles: 17 | length: 146 m | standart time: 39.00 s | maximum time: 72.00 s | speed: 3.74 m/s | jumping S A123 | 19 teams in run

# Grade St. p. Handler Dog Breed Cat. RAG Mistakes Refusals Time PP m/s Points Team
1 V (14) Kočvarová Dvořáková Gabriela A3Ch Ctirad "Pipíto" Jet Bat Papillon S A3 0 0 28.95 0.00 5.04 0
2 V (7) Sedláčková Edita Tamara "Tamiška" Brilliant Bohemia Papillon S A2 Klub agility Třešť 0 0 29.73 0.00 4.91 0
3 V (20) Krejčí Lenka A3Ch Ofélie Elis "Ellie" Manepo Ideál Sheltie S A3 ZKO Vysoké Mýto 0 0 29.86 0.00 4.89 0
4 V (16) Podmolová Radka Harmonie Live "Hája" Divoký sen Sheltie S A3 HAF Beskydy 0 0 30.83 0.00 4.74 0
5 V (5) Míčová Michaela Daisy "Daisy z Ťuy teamu" Kříženec S A1 0 0 32.41 0.00 4.50 0
6 V (6) Kusá Božena Wictoria "Wiki" Kalis z Třeště Čínský chocholatý pes S A2 Klub agility Třešť 0 0 36.01 0.00 4.05 0
7 V (8) Vrkočová Eva Fanny z Delurin Benito Pudl trpasličí S A2 ZKO Žamberk 0 0 36.92 0.00 3.95 0
8 V (15) Hrdličková Hana Brigitte Lék na duši Lvíček S A3 KK Šlapanka Havlíčkův Brod 0 0 37.62 0.00 3.88 0
9 V (3) Švestková Simona Hygge Majbomasi Chyse Ruská barevná bolonka S A1 KK Šlapanka Havlíčkův Brod 0 0 39.47 0.47 3.70 0
10 V (19) Dušek František Connie Cher Gold z Vesničky u hranic Sheltie S A3 PPP Jičín 0 1 30.73 5.00 4.75 0
11 V (17) Gavlasová Veronika Albert "Bertík" z Černova Papillon S A3 Rýzmburk u České Skalice 0 1 31.86 5.00 4.58 0
12 V (10) Tvrzníková Zuzana Mistery z Petrovy pálenky "Misty" Anglický kokršpaněl S A2 ZKO Vysoké Mýto 0 1 39.73 5.73 3.67 0
DIS BO (2) Dušková Lenka Bea z Údolí Výrovky Sheltie S A1 PPP Jičín DIS DIS DIS DIS DIS 0
DIS BO (4) Malínská Daniela Haike "Halik" Z oderských skal Pudl střední S A1 AgiLipy DIS DIS DIS DIS DIS 0
DIS BO (9) Borůvková Aneta Bailey "Beí" Orlický poklad Pudl vícebarevný S A2 AgiLipy DIS DIS DIS DIS DIS 0
DIS BO (11) Andrýsová Ilona CAMILLO "Kami" Bambabibi Papillon S A2 Agility Sezemice DIS DIS DIS DIS DIS 0
DIS BO (12) Kusá Božena Terra-Cotta "Terezka" Kalis z Třeště Čínský chocholatý pes S A2 Klub agility Třešť DIS DIS DIS DIS DIS 0
DIS BO (13) Bednářová Lenka Best Fantasia "Fanny" Alathea Kavalír King Charles španěl S A3 ZKO Dolní Přím - Probluz DIS DIS DIS DIS DIS 0
DIS BO (18) Andrýs Petr A3Ch Cyrano "Api" Královská Manta Papillon S A3 Agility Sezemice DIS DIS DIS DIS DIS 0

teams are ordered by starting list, finished teams are on top ordered by results
ROCKETDOG!!! Fastest dog. | 3x first place! | 3x medal possition! | 3x 4th place.

S